Spoločnosť IDtech s.r.o.

INOVÁCIA & TRADÍCIA SPOJENÁ S KVALITOU

 

Kolárovská firma IDtech bola založená v roku 1991, ale jej tradície siahajú až do roku 1990, kedy zakladatelia spoločnosti ako spomedzi prvých realizovali niekoľko veľkých pokladničných systémov na báze čiarového kódu. Na začiatku svojej existencie sa firma špecializovala hlavne na aplikácie automatickej identifikácie.

 

Z dôvodu potreby ochrany firemného pokladničného software bola v roku 1998 vyvinutá prvá verzia hardvérového kľúča známeho pod obchodným názvom Angel. Do systému ochrany postupne pribúdali nové vlastnosti a za krátku dobu bol vyvinutý dokonalý hardwarový kľúč, schopný úspešne konkurovať podobným zahraničným výrobkom. Zákazník platí len za funkcie, ktoré skutočne využíva. Hardvérové ​​kľúče majú na konte desaťtisíce aplikácií. Úspech hardvérových kľúčov a požiadavky zákazníkov, na ktoré naši vtedajší dodávatelia nepoznali riešenie začalo veľmi úspešnú éru výrobkov vyvinutých a vyrobených našou firmou. Pripomeňme si aspoň niektoré.

 

V roku 2001 bola na trh uvedená bezdrôtová verzia vtedy veľmi obľúbeného snímača IT3800. CL3800 sa veľmi osvedčil nielen v náročnej prevádzke prepravných uzlov Slovenskej pošty, ale uľahčuje prácu zamestnancom knižníc a skladov. Ďalšia požiadavka zákazníkov bola splnená v roku 2003, kedy bol predstavený ethernetový terminál ETH2020 pre zber dát. Je dodávaný v plastovom alebo robustnom kovovom prevedení. Navyše ponúka rádiofrekvenčné rozhranie pre bezdrôtové snímače čiarového kódu CL3800 alebo integrovanú čítačku RF / ID čipov a bezkontaktných kariet ASK, Indala, Hitag2 alebo Mifare. Už tisíce kusov terminálov pomáhajú nielen s riadením procesov v skladovom hospodárstve. Veľmi obľúbené sú v spojení s programom Helios.

 

Potom už bol len krôčik k začiatok vývoja a výroby riadiacich elektroník a software Cerberus pre parkovacie systémy. Asi do roku 2009 sme v oblasti parkovacích systémov vystupovali hlavne ako subdodávatelia. Obľuba našich produktov a nie úplne bezproblémová spolupráca s vtedajšími obchodnými partnermi nás motivovala k osamostatneniu a rozšíreniu sortimentu o vlastné komponenty parkovacích systémov. Nedávno sme preto finalizovala druhú generáciu parkovacieho systému, ktorá spĺňa požiadavky od najjednoduchších aplikácií až k rozsiahlym verejným parkoviskám. Naše parkovacie komponenty sú obľúbené nielen pre svoj dokonalý vzhľad, ale aj vďaka svojej spoľahlivosti a precíznemu prevedeniu. Výrobu komponentov parkovacieho systému si zabezpečujeme sami, na našich kvalitných technicky vyspelých zariadeniach.

 

V neposlednej rade nesmieme zabudnúť si spomenúť na naše platobné automaty pre výber poplatkov, samoobslužný predaj tovaru a pre mnoho iných aplikácií. Tieto platobné automaty vieme prispôsobiť na základe požiadaviek zákazníkov. Najčastejšie ich nájdete v predajniach firmy Alza.

 

Náš sortiment teraz tvoria snímače a terminály pre zber dát od firmy Honeywell, tlačiarne čiarového kódu Toshiba, prístroje na kontrolu kvality tlače, ethernetové terminály, hardvérové ​​kľúče Angel, platobné automaty, triediče mincí, parkovacie systémy a prístupové systémy. Dodávame aj spotrebný materiál pre tlač, tlačíme etikety, poskytujeme záručný a pozáručný servis.

 

Sme strategickým obchodným partnerom firmy Honeywell a autorizovaný distribútor tlačiarní Toshiba. Medzi našich najvýznamnejších zákazníkov patria Alza, Student agency, GATEMA, Sonet, McBride (predtým Dermacol), IMI International, Continental Automotive Slovakia a mnoho ďalších.